,

Operatie: Laat niets in leven

Het bizarre leven van oorlogsmisdadiger Guus Kouwenhoven

Paperback Nederlands 2018 1e druk 9789021408934
Dit product is niet leverbaar

Samenvatting

Rotterdammer Guus Kouwenhoven begon zijn carrière als sjacheraar, zoals de handel in gestolen schilderijen, om te eindigen als de grootste Nederlandse oorlogsmisdadiger van het laatste decennium. Op 21 april 2017 werd ‘mr. Gus’ tot 19 jaar cel veroordeeld voor medeplichtigheid aan oorlogsmisdaden en wapensmokkel voor de Liberiaanse leider Charles Taylor, in een oorlog waarin meer dan 100.000 doden vielen.

Arnold Karskens en Henk Willem Smits beschrijven zijn jonge jaren, hoe hij in contact stond met grote Nederlandse drugshandelaren en in Liberia schatrijk werd met houtconcessies, hoe Kouwenhoven uiteindelijk werd gepakt en in zijn cel nog getuigen onder druk zette. Het boek is het spannende en kleurrijke verhaal van iemand die zich telkens aan de verkeerde kant van de wet heeft begeven. Beide auteurs publiceerden al meerdere malen artikelen over Guus Kouwenhoven.

Specificaties

ISBN13:9789021408934
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:264
Druk:1
Verschijningsdatum:3-7-2018
Jongbloed:Oorlogsrecht

Lezersrecensies

Wees de eerste die een lezersrecensie schrijft!

Over Arnold Karskens

Arnold Karskens (Beemster, 1954) is de langst werkende oorlogsverslaggever in het Nederlandse taalgebied. Hij schreef een vijftiental boeken waaronder 'Pleisters op de ogen, pleister op de mond' (2001), 'Geen cent spijt' (2006) en 'De zaak-Zorreguieta' (2014). Karskens exploiteert nieuwsplatform TheKarskensTimes.com en is voorzitter van de Stichting Onderzoek Oorlogsmisdaden.

Andere boeken door Arnold Karskens

Over Henk Willem Smits

Henk Willem Smits sprak Sjoerd Kooistra de afgelopen tien jaar regelmatig voor Quote, Het Parool, Nieuwe Revu en Het Financieele Dagblad.

Andere boeken door Henk Willem Smits

Inhoudsopgave

Inleiding

Periode 1: 1942-1980
1 De jonge jaren
2 Van Libanon naar Californië

Periode 2: 1980-1997
3 Kouwenhovens Afrikaanse paradijs
4 Kouwenhoven bouwt een imperium
5 ‘Mr Charles Taylor, I presume’
6 Hollandse Netwerken

Periode 3: 1997-2004
7 The business must go on: de nieuwe houtkapbedrijven van Mr Gus
8 De wapensmokkel
9 Operatie Laat niets in leven

Periode 4: 2004-heden
10 Here comes trouble
11 Arrestatie en voorarrest
12 ‘Onherstelbare schade aan een eerlijk proces’
13 Terug naar Congo
14 De tweede ronde

Epiloog: hoe het afloopt met de hoofdrolspelers
Tijdlijn
Wie is wie: de belangrijkste spelers naast Guus Kouwenhoven
Dankwoord
Noten
Literatuur
Illustratieverantwoording
Personenregister
Zakenregister

Managementboek Top 100

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Operatie: Laat niets in leven