Op werkdagen voor 23:00 besteld, morgen in huis Gratis verzending vanaf €20

Van Dorestad naar Dokkum

in de voetsporen van Bonifatius

Paperback NL 2023 1e druk 9789076092270
Verwachte levertijd ongeveer 2 werkdagen

Samenvatting

In de Vroege Middeleeuwen kwamen Engelse missionarissen naar onze contreien om het christendom te verbreiden. De bekendste was Bonifatius, die in 716 voet aan wal zette in Dorestad en zijn zendingsdrang in 754 bij Dokkum met de dood moest bekopen.

Bonifatius en zijn tijdgenoten vormen de inspiratie voor een langeafstandswandelroute van Dorestad naar Dokkum. Een route die begint in een tijd waarover we nog relatief weinig weten en voert door een land dat er toen nog bij lag zoals het door God was geschapen - woest en nagenoeg ledig. Inmiddels is dat land door de mens ingericht en vormgegeven en slingert de wandeling zich 340 km lang door 1300 jaar geschiedenis.

Van Dorestad naar Dokkum is geen klassiek pelgrimspad, al is Dokkum nog altijd een levend bedevaartsoord. De hedendaagse wandelaar gaat niet op boetevaart, maar loopt voor zijn plezier. De ‘Camino Bonifacio’ is een modern pelgrimspad: ter ontspanning, om nieuwe indrukken op te doen en te genieten van de omgeving.

Specificaties

ISBN13:9789076092270
Taal:NL
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:176
Uitgever:Gegarandeerd Onregelmatig
Druk:1
Verschijningsdatum:6-7-2023
Hoofdrubriek:Reizen

Lezersrecensies

Wees de eerste die een lezersrecensie schrijft!

Managementboek Top 100

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Van Dorestad naar Dokkum