Op werkdagen voor 23:00 besteld, morgen in huis Gratis verzending vanaf €20

Van investeren én verdelen komt de winst

EW Economie-lezing 2023

Paperback Nederlands 2023 1e druk 9789463481137
Verkooppositie 5492Hoogste positie: 5492
Vandaag voor 23:00 besteld, morgen in huis

Samenvatting

Dit boek bevat de uitgebreide en geannoteerde tekst van de EW Economie-lezing die Pieter Hasekamp maandagavond 26 juni heeft uitgesproken in debatcentrum De Rode Hoed in Amsterdam.

Pieter Hasekamp is sinds 1 maart 2020 directeur van het Centraal Planbureau. In Hasekamps lezing staat de vraag centraal hoe Nederland van een compensatiesamenleving kan overstappen naar een investeringsmaatschappij. In zijn ogen is de Nederlandse economie de recente crises goed doorgekomen. Tijdens de coronapandemie en de energiecrisis reageerde de overheid door ruimhartig de knip te trekken. Dat heeft gewerkt, maar belastinggeld kwam ook terecht bij hen die het niet nodig hadden. Nederland dreigt daardoor een compensatiesamenleving te worden. Op diverse vlakken wordt bovendien een rekening doorgeschoven naar de toekomst.

Tegelijk kent Nederland nog steeds grote opgaven in productiviteit en welvaartsverdeling, kansengelijkheid en onderlinge verschillen, klimaat en leefomgeving. ‘Ons land is gebaat bij een helder toekomstperspectief. Maar zijn Nederland en Europa nog in staat om keuzes te maken en te investeren in het oplossen van problemen, in plaats van het afkopen ervan? Kortom, hoe kunnen we de stap nemen van compensatiesamenleving naar investeringsmaatschappij?’

Specificaties

ISBN13:9789463481137
Trefwoorden:investeren, verdelen
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:64
Uitgever:Uitgeverij EW
Druk:1
Verschijningsdatum:28-6-2023
Hoofdrubriek:Economie
ISSN:

Lezersrecensies

Wees de eerste die een lezersrecensie schrijft!

Over Pieter Hasekamp

Pieter Hasekamp (1965) is sinds 1 maart 2020 directeur van het Centraal Planbureau. Hij is columnist bij Het Financieele Dagblad en tevens onder meer kroonlid bij de Sociaal- Economische Raad.

Andere boeken door Pieter Hasekamp

Managementboek Top 100

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Van investeren én verdelen komt de winst