De kracht van mensen

Organiseren in de eenentwintigste eeuw

E-book Epub met watermerkbeveiliging Nederlands 2011 1e druk 9789077881781
Voormalig top 100Totaal 32 dagen
Dit product is niet leverbaar

Samenvatting

Wat gebeurt er als u een bedrijf opricht zonder afdelingen, functies of regels? Roland Hameeteman wilde het weten en richtte in 1991 E-office op, een IT-bedrijf zonder gewichtigdoenerij of haantjesgedrag. Een bedrijf waarin kennis wordt gedeeld in plaats van afgeschermd.

De onderneming werd een succes, maar niet voordat het door een diep dal ging. Hameeteman ontdekte dat mensen twintigste-eeuwse structuren nodig hebben om in de eenentwintigste eeuw succesvol te zijn. En dat u ze een helder afgebakend gebied moet geven waar ze verantwoordelijk voor zijn.

'Je moet afspraken maken met elkaar, doelen stellen, mensen aanspreken op hun verantwoordelijkheid. Maar dus niet vertellen wat ze moeten doen - het is hun persoonlijke groei.'

'De kracht van mensen' is een persoonlijk en openhartig verslag van een ondernemer die met vallen en opstaan ontdekte hoe u professionals kunt helpen om het beste uit zichzelf te halen. En hoe u de organisatie van de eenentwintigste eeuw moet inrichten.

Dit boek is geschreven voor alle managers en ondernemers die tegen de grenzen van de traditionele organisatie lopen. Het is een inspirerend boek voor iedereen die het talent van hoogopgeleide kenniswerkers nu eens echt wil benutten.

Specificaties

ISBN13:9789077881781
Taal:Nederlands
Bindwijze:e-book
Beveiliging:watermerk
Bestandsformaat:epub
Aantal pagina's:112
Druk:1
Verschijningsdatum:14-4-2011
Hoofdrubriek:Organisatiekunde

Expertrecensies (3)

recensie
De kracht van mensen
Henk van Tent Becking | 18 augustus 2010
Roland Hameeteman geeft in 'De kracht van mensen' zijn kijk op zijn bedrijf zonder regels, afdelingen en functies. Hierbij krijgt de werknemer het voor het zeggen en wordt 'de kracht van mensen' maximaal benut. Maar kan een bedrijf wel zonder regels, afdelingen en functies? Hameeteman vertelt hierover aan de hand van zijn eigen ervaringen. Het is een prachtig vormgegeven boek waarvan de inhoud nog lang blijft hangen en tot nadenken stemt. Zeker de moeite van het lezen waard.
Lees verder
recensie
‘Met de ideeën van Mintzberg gaan we het nu niet redden’
Ronald Buitenhuis | 20 mei 2009
Het boek De kracht van mensen van Roland Hameeteman is het levende bewijs dat goede managementboeken geen dikke pillen hoeven te zijn die vol staan met literatuurverwijzingen. Dit boek doet het met krap honderd luchtig opgemaakte pagina’s en één pagina fotoverwijzing. En toch beklijft de inhoud.
Lees verder
recensie
De kracht van mensen
Michel Hoetmer | 22 januari 2009
De moderne kantoortuinen worden bevolkt door grote groepen medewerkers die geestelijk ontslag hebben genomen. Ze zijn afgestompt door de eindeloze brei aan stroperige regeltjes en procedures. Elk initiatief is in de kiem gesmoord. Kan dat niet anders? De auteur van het boek 'De kracht van mensen', Roland Hameeteman, dacht van wel. Samen met zijn zakenpartner Rutger Stekelenburg richtte hij in 1991 het bedrijf E-office op. Het was een bedrijf zonder regeltjes, procedures, haantjesgedrag of hiërarchie. Een bedrijf waar kennis wordt gedeeld in plaats van afgeschermd.
Lees verder

Lezersrecensies

4.9 van de 5
16 stemmen
14
2
0
0
0

Over Roland Hameeteman

Roland Hameeteman heeft in 1991 e-office opgericht, samen met Rutger Stekelenburg. Na voor diverse organisaties gewerkt te hebben, hadden zij het idee dat een organisatie ook 'anders' zou moeten kunnen werken. Het viel hen op dat medewerkers veel te maken kregen met onnodige informatielogistiek. Door deze logistiek zoveel mogelijk te beperken, en ervoor te zorgen dat de communicatie en samenwerking tussen professionals optimaal verloopt, kunnen zij zich beter concentreren op hun kernactiviteiten en beter werk afleveren. Hameeteman is als CEO van e-office een veelgevraagd spreker over organiseren en leidinggeven in de eenentwintigste eeuw.

Andere boeken door Roland Hameeteman

Inhoudsopgave

Voorwoord
Deze tijd vraagt om een nieuwe organisatievorm die ruimte laat aan mensen.

Waarom zou je dit boek moeten lezen?
Dit boek is voor managers die met hun bedrijf of afdeling iets bijzonders willen neerzetten.

Samenvatting voor drukbezette managers
De management brief in zeven overzichtelijke punten.

De mens...
Elke dag weer sta ik verbaasd over het ontwerp 'mens'.

... en zijn potentieel
De mens denkt na over zijn situatie en wil die altijd maar weer verbeteren.

Mijn droom
Als je de kennis in je organisatie nu eens echt gebruikt, dan blaas je iedereen weg.

Zo doen we dat nu eenmaal hier
De organisatievorm van de twintigste eeuw laat weinig ruimte voor individueel talent.

Andere tijden
De wereld verandert. Als je als organisatie wil overleven, zal je ook moeten veranderen.

Botsende werelden
Wat een schok moet dat zijn voor de screenager, als hij het kantoor van de multinational betreedt.

Een eerste aanzet
Schaf afdelingen, managers, regels en procedures af, zodat kennis vrij kan stromen en kenniswerkers lekker kunnen werken.

En dan nu de praktijk...
In 1991 begonnen Rutger Stekelenburg en ik ons eigen bedrijf. We wilden het helemaal anders doen.

... en de harde werkelijkheid
Tot eind 2001 hadden we het nog druk. In januari 2002 was het in één klap afgelopen.

Organisatie nieuwe stijl
We hebben veel geleerd van de fouten die we hebben gemaakt.

Management nieuwe stijl
Uit dat leerproces is een nieuwe organisatievorm ontstaan die werkt.

Stappenplan voor een snelle start
work21® vraagt om een paradigmaverandering, waardoor je op een geheel andere manier naar organisaties moet leren kijken.

En dat werkt
Zorg als bedrijf en ondernemer niet alleen goed voor jezelf, maar zeker zo goed voor je omgeving.

Het slot
Stop met al die regels en controles, en begin met het geven van vertrouwen.

Managementboek Top 100

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        De kracht van mensen