Heffing aan de grens

Een vergelijkende studie naar de heffing van BTW en van douanerechten vanwege overschrijding van de buitengrens van de Europese Unie

Paperback Nederlands 2015 1e druk 9789012396608
Niet leverbaar.

Samenvatting

Net zoals er btw drukt als we iets kopen bij de bakker of de slager, wordt ook btw geheven bij goederen die de Europese Unie binnenkomen. Dit om te zorgen dat op ingevoerde goederen ook btw drukt. Bij goederen die de Europese Unie binnenkomen worden ook douanerechten verschuldigd.

Het belangrijkste in dit onderzoek is hoe het belastbare feit invoer van goederen in de btw is geregeld en hoe dat aansluit bij de heffing van douanerechten. Daarnaast wordt ingegaan op de uitvoer van goederen, of daarbij btw moet blijven drukken op goederen of niet. Voorts wordt ingegaan op de verhouding tussen de transactiegerichte belastbare feiten levering en dienst en het belastbare feit invoer dat te maken heeft met grensoverschrijding.

Specificaties

ISBN13:9789012396608
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:906
Uitgever:Lefebvre SDU
Druk:1
Verschijningsdatum:8-12-2015
Hoofdrubriek:Juridisch

Lezersrecensies

Wees de eerste die een lezersrecensie schrijft!

Inhoudsopgave

Geen inhoudsopgave beschikbaar

Managementboek Top 100

Rubrieken

    Personen

      Trefwoorden

        Heffing aan de grens