Cultuur der Renaissance in Italie

Paperback NL 2008 1e druk 9789027469519
€ 29,99
Nu besteld, vrijdag in huis
Gratis verzonden

Samenvatting

De cultuur der Renaissance in Italië geldt nog steeds als een van de belangrijkste studies over deze fascinerende periode in de Europese cultuurgeschiedenis.

In zijn standaardwerk vertelt Burckhardt levendig en vol enthousiasme over zijn geliefde Italië van de veertiende tot de zestiende eeuw. Zijn verhaal is beeldend, concreet en meeslepend. Hij legt enerzijds de nadruk op de emancipatie van de mens ten opzichte van de geestelijke en wereldlijke machten die zijn bestaan beheersen, anderzijds op de secularisatie, die de mens zijn religieuze geborgenheid ontneemt.

"[De cultuur der Renaissance in Italië] geldt als een van de diepzinnigste en meest inspirerende geschiedkundige werken aller tijden."
Alain de Botton

Jacob Burckhardt (1818-1897) was de zoon van een Zwitserse predikant en volgde aanvankelijk ook een opleiding theologie. Als student verlegde hij zijn aandacht naar de cultuurgeschiedenis, waarin hij een groot pionier zou worden.
[foto]

Met een inleiding van prof. dr. W.P. Blockmans, hoogleraar middeleeuwse geschiedenis aan de Universiteit Leiden

isbn 978 90 274 6951 9
NUR 610
www.spectrum.nl
www.standaardwerken.nl

Specificaties

ISBN13:9789027469519
Taal:NL
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:448
Uitgever:Spectrum
Druk:1
Verschijningsdatum:5-3-2008
Serie:Scala

Lezersrecensies

Wees de eerste die een lezersrecensie schrijft!

Managementboek Top 100

€ 29,99
Vrijdag in huis
Gratis verzonden

Rubrieken

    Personen

      Trefwoorden

        Cultuur der Renaissance in Italie