Op werkdagen voor 23:00 besteld, morgen in huis Gratis verzending vanaf €20
,

Erfenis zonder testament

filosofische overwegingen bij de tien geboden

Paperback Nederlands 2016 9789047707585
Op werkdagen voor 23:00 uur besteld, volgende dag in huis

Samenvatting

De tien geboden zijn - met een fraai aforisme van de Franse dichter René Char - 'een erfenis die ons zonder bijbehorend testament is nagelaten'. Vorige generaties dachten nog wel over zo'n testament te beschikken. Zij meenden in grote lijnen te weten hoe de geboden moesten worden uitgelegd en toegepast. Die zekerheid is ons moderne mensen uit handen geslagen. Wat moeten wij met een archaïsch voorschrift als 'Gij zult geen andere goden voor mijn aangezicht hebben' in onze multiculturele samenleving waarin zovelen niet in een bijbelse God geloven?
In dit boek gaan Hans Achterhuis en Maarten van Buuren op zoek naar eigentijdse antwoorden op oeroude vragen. Daarbij maken ze gebruik van de inzichten van grote filosofen - van Spinoza tot Nietzsche, van Locke tot Arendt - die de problematiek vanuit een onverwacht perspectief belichten. Met hun diepgang en eruditie weten de auteurs nieuwe dimensies in de tien geboden te openen, waardoor dit boek voor zowel filosofisch als theologisch geïnteresseerde lezers een verrassende leeservaring zal zijn.

Specificaties

ISBN13:9789047707585
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:253
Uitgever:Lemniscaat
Druk:2
Verschijningsdatum:23-3-2016
Hoofdrubriek:Religie
ISSN:

Lezersrecensies

Wees de eerste die een lezersrecensie schrijft!

Geef uw waardering

Zeer goed Goed Voldoende Matig Slecht

Over Maarten van Buuren

Prof.dr. Maarten van Buuren is als hoogleraar Franse taal- en letterkunde verbonden aan de Universiteit Utrecht. Hij studeerde Frans en Nederlands aan de Rijksuniversiteit Groningen. In 1986 promoveerde hij aan het Instituut voor Algemene Literatuurwetenschap in Nijmegen op een proefschrift over de metaforiek in Les Rougon-Macquart van Emile Zola. Hij is gespecialiseerd in literatuurtheorie en Franse literatuur uit de 19e en 20e eeuw. Hij is tevens essayist, vertaler en auteur van diverse werken, zowel fictie als non-fictie. Bij Home Academy zijn van hem de volgende hoorcolleges verschenen: Proust, Desperate Housewives, Levenslot of levenskunst? (samen met Joep Dohmen), Wenken voor het goede leven (samen met Joep Dohmen) en Tien Geboden revisited (samen met Hans Achterhuis).

Andere boeken door Maarten van Buuren

Managementboek Top 100

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Erfenis zonder testament