

Georg Eifert is hoogleraar aan de Chapman University van Orang, Californië.
Meer over de auteursBoosheid de baas
ACT: een nieuwe methode om ergernis en frustratie in de hand te houden
Paperback Nederlands 2006 1e druk 9789058713162Samenvatting
Het lijkt wel of boosheid en woede een eigen leven leiden. Een enkel woord, een situatie, een gebaar en u voelt de boosheid aanzwellen. Niets dat het nog kan afremmen. Het neemt bezit van u en het móet eruit.
Veel mensen hebben last van boosheid. Misschien niet eens zozeer omdat ze zo vaak boos zijn, maar wel omdat de effecten van boosheid groot zijn. Een woedeaanval kan behalve iemand zijn dag ook de samenwerking ernstig verstoren, een relatie onder hoge druk zetten of zelfs iemand zijn leven verpesten.
Helaas zijn de meeste methoden om boosheid te lijf te gaan weinig succesvol. Boosheid is een dermate intense en moeilijk te beheersen emotie dat de meeste mensen na enige tijd toch weer in hun oude gedrag vervallen.
Het boek 'Boosheid de baas' biedt een aanpak die wel helpt. Aan de hand van een revolutionaire, nieuwe methode, de Acceptance and Commitment Therapy (ACT), leert de lezer zijn of haar boosheid in eerste instantie te accepteren. Het zinloze gevecht om boosheid en woede te voorkomen, leidt namelijk vaak alleen maar tot nog meer frustratie.
Praktische technieken gebaseerd op mindfulness helpen u om gevoelens van boosheid en frustratie niet te veroordelen, maar erdoorheen te kijken en voor ogen te houden wat er werkelijk toe doet in uw leven. Met behulp van vele oefeningen leert u vervolgens om niet meteen op deze gevoelens te reageren.
'Boosheid de baas' biedt een zeer effectieve methode waardoor niet langer boosheid en woede, maar uzelf weer greep hebt op uw leven!
Specificaties
Lezersrecensies
Over John Forsyth
Inhoudsopgave
Woord vooraf en dankbetuigingen
Inleiding: een nieuwe benadering van boosheid
1. De mythen van boosheid ontzenuwd
2. Worstelen met boosheid is geen oplossing
3. De diepere kern van de worsteling
4. Beheersing van boosheid en pijn is het probleem
5. Hoe uw brein boosheid creëert
6. Aan de woedeaanval ontsnappen door acceptatie
7. Bewuste acceptatie oefenen
8. Uw leven in eigen hand nemen
9. Oog in oog met boosheid en de pijn die hem aanwakkert
10. Positief handelen als uw levenstaak
Literatuur
Over de auteurs
Over het boek
Anderen die dit boek kochten, kochten ook
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan