Anders dan je had gedacht, blijkt het een grote uitdaging te zijn om je eigen onderneming te laten groeien. Op de een of andere manier gaat het niet zoals je had voorzien. Kortom, er komt veel op je af. Misschien is het nú tijd om weer even terug te keren naar je eigen basis.
PERSOONLIJK LEIDERSCHAP
Persoonlijk leiderschap gaat over de vaardigheid jezelf te leiden. Daarvoor moet jij je sterke punten, valkuilen en persoonlijke drijfveren (her)ontdekken. Daar is het leiderschapsmodelcanvas voor ontwikkeld. Net als het Business Model Canvas van Alexander Osterwalderkrijg je met het leiderschapsmodelcanvas een duidelijk overzicht van de situatie van jouw persoonlijk leiderschap. Door aan de slag te gaan met het canvas en de 8 stappen te doorlopen krijg je zelf betere inzichten.
Het leiderschapsmodelcanvas gaat uit van 8 elementen die, volgens mij, van belang zijn bij persoonlijk leiderschap. Het zijn interne en externe aspecten die met elkaar verweven zijn. Welke waarden zijn voor jou belangrijk? Welke kwaliteiten helpen jou in de gekozen richting? Welke communicatiestijl heb ik en welke communicatiestijlen hebben de medewerkers in het team? Welke krachtenvelden spelen er in de organisatie? Door naar jezelf te kijken als naar een ‘businessmodel’ maak je bewustere keuzes en geef je opnieuw richting aan je eigen carrière en leven.
HET CANVAS MODEL
Persoonlijk leiderschap begint bij jezelf, maar heeft een krachtig effect op je omgeving. Met het leiderschapsmodelcanvas leer je niet alleen je eigen kernkwaliteiten kennen, maar versterk je ook de samenwerking met anderen. Het boek is bovendien perfect geschikt om in teamverband te gebruiken om samen te groeien in inzicht, resultaat en balans.
De elementen van het canvas zijn als volgt:
1. kernwaarden
2. kernkwaliteiten
3. leiderschapsstijl
4. communicatiestijl
5. relaties
6. krachtenvelden
7. trends & ontwikkelingen
8. focus & balans
Als je alle onderdelen van het model hebt doorlopen, heb je een goed beeld van jezelf, een soort blauwdruk dus voor de toekomst.
reflectietool
Het laatste hoofdstuk in het boek is de reflectietool. Je kijkt in de spiegel en staat stil jij je eigen doen en laten. Hierbij feedback krijgen van anderen is natuurlijk niet alleen belangrijk, maar ook heel fijn. Ik ben ervan overtuigd dat door naar jezelf te kijken, je als werknemer, ondernemer of manager meer focus en balans krijgt. Ik ontwikkelde deze methode op basis van jarenlange ervaring in coaching en inzichten op het gebied van psychologie, leiderschap en management.
Dit boek helpt je in 8 stappen naar meer vertrouwen in je eigen kunnen. Dit boek is voor jou. Het is een doe-boek. Aan de hand van eenvoudige én uitdagende opdrachten, voorbeelden, story’s en anekdotes, maak je een reis door het leiderschapsmodelcanvas.
Over Astrid Schiepers
Astrid Schiepers (1963) is coach, trainer, trendwatcher en nu ook auteur. Ze is eigenaar van het trainingsbureau The leadership collective. Zij staat bekend om haar up-to-date trainingen en toekomstgerichte coaching. Haar motto is ‘breng in beweging’ en daarom startte zij in 2005 haar eigen bedrijf, genaamd Movêre Coaching & Training.