
Lees verder
Jan Hoogstra heeft meer dan 25 jaar ervaring als IT-adviseur en IT-auditor bij grote accountants- en adviesbureaus. Tijdens zijn loopbaan heeft hij veel opdrachten gedaan op het gebied van informatiebeveiliging en optimalisering van de inzet van IT. Jan is directeur bij CognoSense, dat gespecialiseerd is in de menselijke kant van IT.
Meer over de auteursDigitalisering gaat steeds sneller. Organisaties en mensen beschikken over toenemende hoeveelheden vertrouwelijke en waardevolle informatie. Dit hoeven niet alleen persoonsgegevens te zijn, maar kunnen ook recepturen of financiële informatie zijn. Zowel van binnen als buiten organisaties liggen dreigingen op de loer. Deze brengen grote risico’s met zich mee, van financiële risico’s tot reputatieschade en in het ergste geval faillissement van een organisatie.
Om organisaties én mensen te beschermen tegen deze dreigingen is het belangrijk om veel aandacht te hebben voor het thema informatieveiligheid. De auteurs constateren dat, mits de technische, fysieke en organisatorische maatregelen op orde zijn, de mens de succesbepalende factor is voor het slagen van een veilige (digitale) werkomgeving.
In dit boek nemen Jan Hoogstra en Kimberley Tonkes je aan de hand van hun eigen ervaringen mee in het belang van gedragsregels, -interventies en bewustwording. Zij benadrukken de noodzaak van bewustwording én scholing om te komen tot gedragsverandering. Daarbij maken zij gebruik van concrete en aansprekende praktijkvoorbeelden over hoe het gedrag van de mens beïnvloed kan worden en risico’s op het gebied van informatiebeveiliging verminderd kunnen worden.
informatiebeveiliging gedragsverandering bewustwording cybersecurity menselijke factor verandermanagement phishing gedragsinterventies ICT (Informatie- en CommunicatieTechnologie) cybercrime informatiebeveiligingsincidenten wachtwoordbeveiliging ransomware organisatiecultuur privacy risicoanalyse digitale veiligheid social engineering veilige werkplek BIV-classificatie gedragsregels datalek communicatie
Heb je jouw boeken niet meer nodig?
Als je jouw studieboeken gekocht hebt bij hanzestudybook.nl, kun je geselecteerde titels moeiteloos terugverkopen aan Noordhoff. Geen vragen, geen gedoe en lekker duurzaam.
Een AI-book is niet een boek dat geschreven is door AI maar een boek dat verrijkt is met AI. Het maakt de inhoud van een boek interactief via WhatsApp, zodat je ermee kunt chatten. Zie het als een razend slimme assistent die het boek perfect begrijpt en er alles uit onthouden heeft. Jij kunt deze assistent alles vragen. Vraag bijvoorbeeld hoe je iets kunt toepassen op jouw persoonlijke situatie, om een korte samenvatting, of wat de belangrijkste inzichten zijn. AI-books zijn alleen te gebruiken via WhatsApp, je hoeft er geen aparte app voor te installeren.
Meer informatie over AI-books